Nurkowanie na Gozo - Mgarr Ix-Xini.

N36° 1’ 12.8204” E14° 16’ 17.7282”

Mgarr Ix-Xini to miejsce podobnie jak Xledi bardzo popularne wśród nurków początkujących oraz bardzo przyjemne pod kątem nocnych nurkowań. Jest to też bardzo przyjemne miejsce na kurs nurkowania na Gozo i często je tutaj prowadzę.

Miejsce nurkowe nie jest głębokie a pod wodą możemy spotkać naprawdę sporo życia: ośmiornice, płaszczki, ślimaki i całą masę innych stworzeń. Nie należy jednak zapominać o kluczowej atrakcji tego miejsca jaką jest możliwość spotkania pod wodą koników morskich i często właśnie to jest celem nurkowań bardzo szerokiej grupy miłośników tych stworzeń.

Dojazd do tego miejsca nie jest prosty, jednak myślę, że dzięki naszym wskazówką nie powinno być problemu ze znalezieniem tej pięknej zatoczki.

Nie mniej jednak sugerujemy wyposażyć się w dobrą nawigację lub lokalnego przewodnika. Podczas podróży do Mgarr Ix-Xini tak samo jak w większości miejsc na Gozo pamiętajmy, że drogi są dość wąskie, jednak posiadają zatoczki dzięki którym mogą mijać się samochody.

Kolejna ważna informacja jest taka, że zawsze przepuszczamy pojazdy wjeżdżające pod górę. Nad samą zatoką w okresie wakacyjnym spotkamy trochę wypoczywających turystów, ale nie jest ich nigdy tak wielu aby nie znaleźć miejsca do parkowania.

Podsumowanie: Kolejne dosyć łatwe nurkowanie, spora ilość życia podwodnego, brak szczególnych zagrożeń.