nurkowanie na gozo kurs nurkowania gozo

nurkowanie na gozo - Xwejni Bay.

N36° 4’ 43.3894” E14° 14’ 51.4108”

Kolejne miejsce w północnej części Gozo nazywa się Xwejni Bay i znajduję się po zachodniej stronie miejscowości Marslalform. Dojazd do tego miejsca nie stwarza żadnych większych problemów, a sama zatoka idealnie nadaje się zarówno dla osób nurkujących jak i chcących odpocząć opalając się na otaczających zatokę skałach lub Gravel beach.

Samochód możemy pozostawić na pobliskim parkingu i tam też przygotować nasz sprzęt do nurkowania. Do wody wchodzimy po drugiej stronie ulicy. Zaznaczam, że miejsce zważywszy na swój charakter, nie zachwyci zaawansowanych nurków. Jest ono idealne do przeprowadzenia szkolenia lub intra nurkowego. Głębokość opada tutaj powoli od 1 do 12 metrów a podczas nurkowania towżyszyć nam będą porozrzucane kamienie, posidonia grass, piasek oraz spora ilość drobnego podwodnego życia.

Podsumowanie: Xwejni Bay to raczej miejsce dla początkujących nurków, nie zachwyca, ale też nie można stwierdzić, że jest nudne. Wszystko zależy od naszych upodobań. Prostota tego miejsca stwarza jednak możliwości do przeprowadzenia nurkowania sprawdzającego lub intro.