Przewodnik nurkowy. Witaj GOZO

14 km długości, 7 km szerokości i ponad 30 wspaniałych miejsc do nurkowania dostępnych z brzegu. Wraki, jaskinie, rafa, wspaniała gra światła i piękna przejrzystość wody. Tak w wielkim skrócie można opisać tutejsze warunki do nurkowania. Jeśli dodamy do tego wspaniały klimat, plaże, bogate dziedzictwo kulturalne wyspy, przystępne ceny i tempo życia może okazać się,...
Read More
nurkowanie na gozo kurs nurkowania gozo
27
maj

Życie podwodne wokół Gozo

Nurkowanie na Gozo jest bezsprzecznie wyjątkowe. Poza jaskiniami, wrakami mamy szanse spotkać tu niezwykle dużą liczbę gatunków i pomimo trawlerów wyniszczających nasze podwodne środowisko wciąż jest to "hot spot" różnorodności biologicznej.
Read More
01
mar

Nurkowanie na Gozo – Inland Sea.

Jest to jedno z tych miejsc na Gozo, którego nie możecie ominąć. Mały zbiornik wodny oddzielony od otwartego morza ścianą sięgającą kilkudziesięciu metrów, a w niej niesamowity długi na 80 metrów tunel, przez który możemy przepłynąć pod wodą na otwarte morze.
Read More
01
mar

Coral garden, coral cave i Rogers Cave.

Według mnie najlepszym miejscem na rozpoczęcie naszej wycieczki jest zanurzenie w samym Coral garden zaraz po lewej stronie Blue Hole. Coral garden to jedno z bardziej popularnych miejsc na Gozo.
Read More
01
mar

Nurkowanie na Gozo – Blue Hole.

Jedno z ciekawszych miejsc na Gozo zarówno nad wodą jak i pod wodą. Bardzo dobrze przygotowana infrastruktura pod kątem turystów. Restauracja, toalety, obszerny parking. Pod wodą dużo życia, duża przejrzystość wody, wspaniała gra światel i rewelacyjne formacje skalne. Kontrolujmy nasze limity głębokości oraz czas nurkowania, bowiem mija on tutaj bardzo szybko.
Read More
nurkowanie na gozo kurs nurkowania gozo
01
mar

Nurkowanie na Gozo – Xatt L-Ahmar Reef.

Xatt L-Ahmar Reef to miejsce bardzo popularne wśród nurków początkujących lubiących proste, relaksujące nurkowania lub mających ochotę wypocząć przy sympatycznej zatoczce Red Bay. Zatoka w ogromnej części jest dość płytka i zarośnięta trawą Posejdona.
Read More
01
mar

Nurkowanie na Gozo – Xatt L-Ahmar wraki.

Czas teraz przedstawić nasze 3 wraki. Zaczynając od wschodu pierwszym wrakiem jest MS Cominoland zbudowanym w 1942 roku dla Royal Navy, stawiacz min o długości kadłuba prawie 35 metrów i szerokości 8 metrów. MS Cominoland został zatopiny w sierpniu 2006 roku, jako atrakcja turystyczna i spoczywa na głębokości około 40 metrów, w odległości od brzegu...
Read More
01
mar

Nurkowanie na Gozo – Mgarr Ix-Xini.

Miejsce nurkowe nie jest głębokie a pod wodą możemy spotkać naprawdę sporo życia: ośmiornice, płaszczki, ślimaki i całą masę innych stworzeń. Nie należy jednak zapominać o kluczowej atrakcji tego miejsca jaką jest możliwość spotkania pod wodą koników morskich i często właśnie to jest celem nurkowań bardzo szerokiej grupy miłośników tych stworzeń.
Read More
nurkowanie na gozo kurs nurkowania gozo
01
mar

Nurkowanie na Gozo – Xlendi Bay.

Xlendi to urocze małe miasteczko, niegdyś rybacka wioska oddalona 3 km  na południe od Victorii. Idealne miejsce do odpoczynku. Miasteczko oferuje sporą bazę noclegową, restauracje, najlepsze lody na świecie oraz kilka bardzo dobrze wyposażonych centrów nurkowych.
Read More
01
mar

Nurkowanie na Gozo – Billinghurst Cave.

Bardzo ładna, długa i obszerna jaskinia. Wejście i wyjście z wody nie powinno sprawiać problemu. Polecm, aby nurokowanie to połączyć z podziwianiem krajobrazów przy Reqqua Point, a nie skupiać się tylko na Billighurst Cave, bowiem zimno i ciemność dość szybko nas z niej wygoni.
Read More
01
mar

Nurkowanie na Gozo – Cathedral Cave.

Rozpościera się tutaj typowy dla północy Gozo księżycowy krajobraz skał wyrzeźbionych przez wiatr i morze oraz niezliczoną ilość basenów solankowych. Brak tutaj restauracji, toalet czy schronienia przed słońcem, więc radzę zaopatrzyć się w nakrycia głowy i dużą ilość pitnej wody.
Read More
01
mar

Nurkowanie na Gozo – Reqqa Point.

Jest to długie, bardzo ciekawe i kolorowe nurkowanie polecane szczególnie miłośnikom podwodnych stworzeń. Przejrzystość jest najczęściej bardzo duża, więc pamiętajmy aby nie przekraczać naszych limitów głębokości.
Read More
01
mar

Nurkowanie na Gozo – Double Arch.

bardzo ciekawe nurkowanie, pomiędzy skałami zalecam wypatrywanie dużych barakud, które dość często tu przypływją. Czasami bywa tutaj dość silny prąd, więc proszę wziąść to pod uwagę planując nurkowanie oraz zaopatrzyć się w kompas, gdyż dość jednolite trawiaste dno bez szczególnych punktów odniesiania może spowodować naszą dezorientację. Podczas wejscia do wody pilnujemy, aby nie deptać po...
Read More
01
mar

Nurkowanie na Gozo – Xwejni Bay.

Zaznaczam, że miejsce zważywszy na swój charakter, nie zachwyci zaawansowanych nurków. Jest ono idealne do przeprowadzenia szkolenia lub intra nurkowego. Głębokość opada tutaj powoli od 1 do 12 metrów a podczas nurkowania towrzyszyć nam będą porozrzucane kamienie, posidonia grass, piasek oraz spora ilość drobnego podwodnego życia.
Read More